עץ התפוזים פוגש חברים מאת קרין דזנט, בהוצאת הספרים אוריון, הוא סיפור ילדים שמעביר מסר של תקווה, על חברות ואהבה, עזרה הדדית וקבלת האחר. בספר מתואר המארג העדין בטבע ומערכת יחסי הגומלין של קבלה ונתינה.

"בשדה פתוח ורחב צמח לו עץ בעל לב של זהב. היה זה אילן, עץ עליז וחייכן, נכון תמיד לעזור, לגדול ולקטן. אך בוקר אחד ליבו נעצב "כה בודד אני כאן בשדה הרחב, כי כל חבריי עצי ההדרים  רחוק ממני, בפרדס, הם גרים"… הסיפור מתחיל בנימה פסימית– בדידותו של העץ, אך מסתיים עם מסר אופטימי. בזכות יכולתו של העץ להסתכל על חצי הכוס המלאה, ליבו הרחב, אדיבותו ורצונו העז לעזור, הופך העץ הבודד לעץ שמח, המוקף חברים רבים.

בספר מתוארים יחסי גומלין בטבע – החיפושית מתעופפת סביב העץ. אילן העץ מזמין אותה לנוח על ענפיו הפורחים ובתמורה היא מציעה לפזר את אבקת הפרחים שלו באהבה. יש כאן אהבה ונתינה הדדית, מתוך מטרה לתת כדי לתת מבלי לצפות לתמורה!  דוגמה נוספת ליחסי גומלין והדדיות: הצבה והעץ – העץ נותן לצבה את העלים לאכול והצבה מודה ובתגובה נותנת לעץ ידע ועצות לאריכות ימים.  המסר הוא לתת באהבה כי אתה אוהב.

הספר כתוב בחריזה, ומשרה לקוראים ולמאזינים תחושת רוגע וזרימה. האיורים עדינים ונעימים לעין. בספר מתוארים כל חלקי העץ מהשורשים ועד לצמרת – כל חיה ומקומה בעץ: כך למשל הארנבת – בשורשים והציפור בונה את קינה על הענפים בצמרת.

עץ התפוזים פוגש חברים מאת קרין דזנט, איורים ססגוניים: מיכל זינגר, הוצאת הספרים אוריון, 28 עמודים, מחיר לצרכן 55 ₪/  לרכישה טלפונית -ניתן ליצור קשר ישיר עם הסופרת  

 

 

כתבות על הספר ועלי

מקומון כפר יונה

נתניה

ידיעות השרון איציק

הליצן ממליץ

הורים וילדים 

כתבה זמן השרון

 

לרכישת הספר – קרין 054-8138169

ספר